KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14029075
nr 1402 9075
Bror Göransson
(1915-1971), Sverige
Oljemålning, Stilleben. Signerad. Olja på duk, 65x44 cm, yttermått inklusive ram: 68x48 cm
Bror Göransson, svensk målare född 1915 i Göteborg, död 1971.
Utrop:
500 kr
måndag 7 juni 2021
kl 18:31:52
Bror Göransson
Läs mer om Bror Göransson